Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Rodzaje wózków warsztatowych na kółkach — które będą odpowiednie do Twojej firmy?
Rodzaje wózków warsztatowych na kółkach — które będą odpowiednie do Twojej firmy?

Wózek narzędziowy stanowi podstawowy element wyposażenia w każdym warsztacie. Jeśli trafiłeś na ten artykuł, z pewnością zastanawiasz się, który wariant będzie najlepszy dla potrzeb Twojego biznesu. Jakie cechy powinien mieć idealny wózek warsztatowy? Jakie wyposażenie powinny oferować tego typu meble? Jaki jest koszt zakupu modelu przystosowanego do pracy w Twoim warsztacie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w treści niniejszego poradnika.

Czym jest wózek warsztatowy?

Wózki warsztatowe to meble przeznaczone do przechowywania, kategoryzowania i zabezpieczania narzędzi wykorzystywanych przez pracowników. To szczególnie przydatne produkty nie tylko w branży związanej z majsterkowaniem. Sprawdzą się równie dobrze u budowniczych, cieśli i mechaników. To zazwyczaj w tych branżach konieczne jest posiadanie dużej ilości sprzętu. Obecność wózka warsztatowego znacząco ułatwia pracę specjalistów, ponieważ ogranicza dźwiganie ciężkich urządzeń.

Najprościej rzecz ujmując, wózki na narzędzia przypominają walizki na kółkach. Tego typu mebel jest oczywiście zdecydowanie większy niż przeciętna walizka podróżna. Można jednak użyć tego porównania z uwagi na podobną wielkość. Wózek narzędziowy sięga zazwyczaj do pasa i wyróżnia się wysoką mobilnością. Wszystko za sprawną kółek, które umożliwiają łatwą obsługę oraz poruszanie się z narzędziami.

Ciekawostką jest, że pierwsze wózki narzędziowe wykonywało się z drewna. Obecnie największą popularnością cieszą się modele metalowe i te wykonane z tworzywa sztucznego, z uwagi na wzmocnioną wytrzymałość.

Wózek narzędziowy z wyposażeniem – na co zwrócić uwagę?

Wybór wózka narzędziowego powinien być dostosowany do oczekiwań Twojej firmy. W przypadku wózków warsztatowych z wyposażeniem należy wziąć pod uwagę ilość oferowanych narzędzi, a także liczbę szuflad.

Najpopularniejszy rodzaj specjalistycznych walizek na kółkach to ten posiadający od 180 do 250 narzędzi oraz 6 do 8 szuflad. W sklepach dla specjalistów można rzecz jasna znaleźć modele posiadające więcej miejsc. Należy jednak wziąć pod uwagę, że im większa ilość szuflad tym finalnie cięższy będzie wózek. Dobrym rozwiązaniem będzie więc wybór modelu, który oferuje optymalną ilość miejsca na wszelkie niezbędne elektronarzędzia.

Wybierając wózek do warsztatu, należy zwrócić uwagę na blat. Model z wykończeniem z tworzywa sztucznego będzie mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne i ciężar. W związku z tym warto zdecydować się na zakup produktu pokrytego stalą. Wózek do przewozu rzeczy tego typu będzie cechował się dłuższą żywotnością, bez względu na intensywność eksploatacji.

Dobrym rozwiązaniem dla właścicieli warsztatów samochodowych jest również obecność gumowej osłony na rantach. Dzięki niej możesz mieć pewność, że w trakcie przenoszenia wózka nie zostanie uszkodzony lakier pojazdu stojącego w miejscu pracy. Bardzo wygodnym rozwiązaniem w wózkach narzędziowych jest też system blokujący koła. Rozwiązanie zabezpiecza mebel przed przypadkowym przesuwaniem, co gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Wózek warsztatowy WWT 75A

Z jakiego materiału jest wykonany dobry wózek do warsztatu?

Zanim dokonasz wyboru wózka do swojej firmy, zwróć uwagę na to, z czego jest wykonany. Nie bez przyczyny największą popularnością na rynku cieszą się modele wykonane z metalu i stali. Wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne materiały decydują nie tylko o długiej żywotności mebla. Trwały stelaż gwarantuje stabilność podczas użytkowania, a także zabezpiecza wózek transportowy przed uginaniem się pod ciężarem. Oczywiście, na rynku są dostępne modele wykonane z plastiku. Te jednak nie gwarantują aż tak wysokiej odporności i trwałości.

Warto też dodać, że metalowe wózki warsztatowe są zabezpieczone warstwą antykorozyjną. Dzięki temu możesz być pewny, że mebel nie ulegnie uszkodzeniu na skutek wilgoci czy niższych temperatur. Taki produkt będzie więc idealnym rozwiązaniem w przypadku różnych branż, w tym samochodowej.

Jeszcze jedną zaletą wózków do warsztatu wykonanych z metalu jest łatwość w czyszczeniu. Bez względu na to, w jakim warsztacie się znajduje, jego sprzątanie będzie banalnie proste.

Jakie modele wózków narzędziowych polecamy?

Skoro wiesz już, czym powinien cechować się dobry jakościowo wózek warsztatowy z narzędziami, pora na kilka uniwersalnych propozycji. Wymienione produkty znajdą zastosowanie nie tylko w branży przemysłowej. Zapoznaj się z ich parametrami i sam oceń, czy przydadzą się w Twoim biznesie.

SzwN 252

Na początek zaczynamy od modelu SzwN 252, czyli szafki warsztatowej wykonanej z metalu. Osiem płytkich i dwie głębokie szuflady to standardowe rozwiązanie, umożliwiające wygodne przechowywanie wszelkiego rodzaju narzędzi. Wymiary 928 × 961 × 600 mm sprawiają, że szafka warsztatowa SzwN 252 zmieści się w praktycznie każdym miejscu pracy.

Drewniany blat zapewnia komfort użytkowania, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy. Mebel metalowy jest dostępny w aż szesnastu wersjach kolorystycznych. Dzięki temu możesz z łatwością dopasować estetykę mebla do stylu swojej branży. Model SzwN 252 to produkt o uniwersalnym charakterze, w który z pewnością warto zainwestować.

Szafka warsztatowa SzwN 252

WWT 75C

Kolejną propozycją są wózki na narzędzia WWT 75C. Mebel wykonany z metalu posiada 1 szufladę 200 mm oraz 6 szuflad 75 mm. Taka ilość miejsca do przechowywania zapewnia optymalną wagę całościową po umieszczeniu akcesoriów i elektronarzędzi. Produkt o wymiarach 900 × 790 × 490 mm posiada gabaryty idealne do potrzeb niewielkich miejsc pracy. Stabilny system kółkowy gwarantuje łatwość obsługi, bez względu na okoliczności.

Dodatkowym udogodnieniem, które zapewnia wózek warsztatowy WWT 75C to prowadnice kulkowe o 100% wysuwie w szufladach oraz 2 kółka ze skrętnym hamulcem. Warto też wspomnieć o gumowym obiciu rantów, które czyni z modelu WWT 75C idealny wybór dla każdego warsztatu samochodowego.

Podobnie jak w poprzedniej propozycji, ten wózek warsztatowy również występuje w kilkunastu wariantach kolorystycznych. Jeśli zależy Ci na maksymalnej funkcjonalności na niewielkiej przestrzeni — ten model wózka będzie idealnym wyborem.

Wózek warsztatowy WWT 75C

SzwN 251

Postanowiliśmy też wyróżnić model SzwN 251, ze względu na kompaktowe gabaryty i maksymalną ergonomię. Szafka warsztatowa na kółkach wyposażona w cztery płytkie i jedną głęboką szufladę to świetne rozwiązanie w przypadku miejsc pracy o ograniczonej przestrzeni. Wymiary 928 × 961 × 600 mm oraz waga 74 kilogramy to parametry, które zapewniają komfort użytkowania podczas wykonywania różnych zadań.

Optymalna wielkość przestrzeni roboczej to kolejny argument przemawiający za wygodą w trakcie pracy. Obecność rączek w bocznych częściach blatu jeszcze bardziej zwiększa mobilność mebla. Metalowa szafka warsztatowa SzwN 251 to produkt, na który warto zwrócić uwagę.

Szafka warsztatowa SzwN 251

Nadstawka do wózka — dlaczego warto w nią zainwestować?

Właściciele niewielkich warsztatów często zastanawiają się, jak połączyć maksymalną praktyczność z ergonomią. Rozwiązaniem jest nadstawka do wózka warsztatowego, która umożliwia sporą oszczędność miejsca.

Dla przykładu nadstawka do wózka WWT o wymiarach 600 × 400 mm posiada 4 szuflady z prowadnicami kulkowymi o 100% wysuwie, które wytrzymują obciążenie do 40 kg. Dzięki nim można pozwolić sobie na przechowywanie większej ilości narzędzi i akcesoriów, bez obawy o uszkodzenie mebla. Produkt dostępny w 16 kolorach możesz z łatwością dopasować do jednej z szafek zaproponowanych we wcześniejszym rankingu.

Nadstawka do wózka WWT

Kółka do wózków warsztatowych — jakie wybrać?

Mobilność wózka do warsztatu to parametr, na który należy zwrócić szczególną uwagę. W związku z tym, zanim podejmiesz ostateczną decyzję co do wyboru mebli, warto, żebyś poznał kilka cech dobrych jakościowo kółek. Oto te najważniejsze.

  • Maksymalna nośność — sprawdź, jakie obciążenie może przyjąć kółko w wybranym wózku.
  • Wysokość całkowita — liczona w pionie odległość od podłogi do górnej części górnej płyty szafki.
  • Rodzaj płyty górnej — wybierając model z większą płytą główną, możesz liczyć na większą stabilność wózka z narzędziami.
  • Szerokość bieżnika — szerokie koła będą znacznie stabilniejsze.
  • Obecność hamulca bocznego — element zabezpieczający zapobiega przypadkowemu toczeniu się mebla. Najwygodniejszym rozwiązaniem w tym przypadku jest blokada nożna.
  • Top Brake — niektóre wózki do warsztatu posiadają blokadę podobną do klapy obecnej na górnym kole. Ich obecność stanowi dodatkową ochronę przed przypadkowym przemieszczeniem się wózka. Co więcej, jest zdecydowanie łatwiejszy do uruchomienia, niż hamulec boczny.

Czy wózek będzie pasował do Twojego warsztatu?

Wybór szafki narzędziowej powinien odpowiadać indywidualnym potrzebom danej branży. To, na co z pewnością warto zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru to gabaryty mebla, a także oferowana przestrzeń do przechowywania. Ważnym parametrem jest również wybór modelu, który umożliwia łatwe prowadzenie po warsztacie. Wózki o zbyt dużym obciążeniu będą nie tylko niewygodne w stosowaniu, ale też niebezpieczne dla pracownika.

Należy również pamiętać o tym, by szafka warsztatowa nie była zbyt wysoka lub zbyt niska. To szczególnie istotne, jeśli pracownik będzie często korzystał ze wbudowanego blatu. Każda realizowana przy nim czynność powinna być komfortowa i nie obciążać jego pleców.

Chociaż szafki do warsztatu nie mają za zadanie ładnie wyglądać, warto zwrócić uwagę na ich estetykę. W końcu na estetyczny mebel patrzy się zdecydowanie przyjemniej, a jednocześnie może on być maksymalnie praktyczny. Dostępne na rynku produkty w różnej stylistyce i kolorystyce sprawiają, że każdy warsztat może być nie tylko profesjonalny, ale też zwyczajnie ładny.

Ostateczny wybór oczywiście należy zostawić każdemu właścicielowi biznesu. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi łatwiej znajdziesz wózek odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl