Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Jak wybrać regały metalowe do garażu, warsztatu czy magazynu?
Jak wybrać regały metalowe do garażu, warsztatu czy magazynu?

Metalowe regały to bardzo przydatne meble w wielu miejscach i firmach. Są niezbędne w garażach, magazynach, archiwach czy piwnicach. Tak uniwersalne wykorzystanie to zasługa ich prostego wykonania. Są to meble stabilne, wytrzymałe, odporne na wilgoć, jaka panuje często we wspomnianych pomieszczeniach, bo zwykle są ciemne. Są też odporne na temperaturę czy uszkodzenia mechaniczne, a także łatwe w montażu i utrzymaniu w czystości. Jakie regały metalowe do garażu, warsztatu, magazynu czy metalowe regały do piwnicy?

Rodzaje i zalety regałów metalowych

Istnieją różne typy metalowych regałów. Te najczęściej wybierane posiadają jedynie szkielet oraz regulowane półki. Na takich regałach przede wszystkim przechowuje się różne towary i produkty. To więc doskonały wybór jako regały metalowe magazynowe oraz dla firm, które mają dużo różnych rzeczy do uporządkowania, takich, jak sprzęt czy dokumentacja. Inne regały metalowe mają z kolei zabudowany tył oraz boki i regulowane nóżki. Są to tak zwane regały wystawowe, nadające się jako regały metalowe do piwnicy czy warsztatu. Przy wyborze regału należy przede wszystkim wziąć pod uwagę sposób, w jaki ma zostać wykorzystany i jak ciężkie rzeczy będą na nim leżały. I oczywiście należy wybrać odpowiednie regały do wielkości i wysokości pomieszczenia, w którym mają się znaleźć.

Regały metalowe mają ze względu na swoją uniwersalność naprawdę wiele zalet, wśród których znajdują się:

  • użyteczność i funkcjonalność;
  • stabilność;
  • estetyka;
  • łatwe utrzymanie w czystości;
  • wytrzymałość i możliwość długotrwałego użytkowania.
Szafka warsztatowa Szw 108

Na co zwrócić uwagę przy wyborze regału?

Szukając idealnego do swoich potrzeb regału, należy sprawdzić przede wszystkim możliwości wnętrza oraz wymiary, jakie musi mieć regał. Wnętrza nie da się ot tak powiększyć, więc lepiej od razu dostosować do niego wymiary regału. Jeśli regał warsztatowy ma służyć do przechowywania ciężkich rzeczy, np. urządzeń, lepiej wybrać taki, który będzie miał metalowy nie tylko stelaż, ale także półki. Półki mogą być wykonane bowiem także z płyty wiórowej, ale metalowe są znacznie mocniejsze. Sporym udogodnieniem, jeśli o chodzi metalowe półki, poza trwałością jest także łatwość utrzymania w czystości. Jeśli więc mamy zamiar przechowywać na regale jakieś płynne substancje, które mogłyby się rozlać, to również lepszym wyborem będą właśnie półki metalowe. Półki z płyty wiórowej mogą posłużyć do przechowywania lżejszych rzeczy, takich jak drobne narzędzia czy artykuły budowlane. Uwagę przy wyborze regału należy zwrócić nie tylko na możliwości obciążeniowe całego mebla, ale także pojedynczych półek. Regału nie można przeciążać, aby nie doszło do zniekształcenia półek.

Wybór odpowiedniego regału metalowego zależy głównie od pomieszczenia, w jakim ma być użytkowany. Jakie więc regały najlepiej nadają się do poszczególnych pomieszczeń?

Szafka warsztatowa Szw 301

Najlepsze regały metalowe do piwnicy

Piwnica to pomieszczenie, w którym najczęściej przechowujemy zapasy warzyw, owoców, czy przetwory. Metalowe regały do piwnicy powinny więc być pojemne i trwałe oraz wytrzymać duże obciążenia. Zarówno skrzynki z owocami i warzywami, jak i słoiki z przetworami są ciężkie. Regały metalowe do piwnicy powinny być więc wykonane z najwyższej jakości materiałów. Najlepiej by metalowe regały do piwnicy miał jak najwięcej półek.

Stół warsztatowy SWT 12/6 techno light dwójka

Regały metalowe magazynowe

Regały metalowe magazynowe to podstawa wyposażenia każdego pomieszczenia służącego do przechowywania różnego rodzaju towarów. Od ich jakości zależy, jak będzie przebiegała praca w magazynie. Przy wyborze regałów do magazynu należy wziąć przede wszystkim pod uwagę rodzaj towarów, które mają być przechowywane. Trzeba także uwzględnić wielkość i wysokość magazynu oraz to, czy możemy wykorzystać całą ścianę, aż po sufit.

Szafka warsztatowa Szw 080

Wybieramy półki i regał do garażu

Garaż jest pomieszczeniem, w którym stoi przede wszystkim samochód. Regał do garażu trzeba więc wybrać taki, aby nie zajął zbyt dużo przestrzeni, by możliwe było swobodne wjeżdżanie i wyjeżdżanie samochodem. Regały metalowe do garażu służą do przechowywania różnego rodzaju narzędzi i elementów wyposażenia samochodu. Odpowiednio dobrany regał do garażu pozwolą utrzymać idealny porządek w garażu, dzięki czemu łatwo znajdziemy to, czego będziemy potrzebować (na przykład do zmiany koła albo naprawy jakiejś drobnej usterki pojazdu). Wybierając regały metalowe do garażu, trzeba zwrócić uwagę na ich wielkość, konstrukcję regałów, sposób ich montażu, a także nośność półek. Chcąc przechowywać cięższe rzeczy, należy zadbać o wytrzymały regał do garażu na obciążenia oraz ich stabilność, by nic nie spadło ani nie przewróciło się na auto. Ciekawą propozycją, którą warto rozważyć, jest szafa garażowa.

Stół warsztatowy SWT 17/4 techno light trójka

Jak wybrać regały do warsztatu?

Niezależnie od tego, jaki mamy warsztat, szafki warsztatowe na pewno się przydadzą. W warsztacie samochodowym potrzebne jest miejsce na wszystkie narzędzia i części samochodowe, a z kolei w warsztacie stolarskim także miejsce na narzędzie i materiały do pracy. W przypadku warsztatu samochodowego, podobnie, jak w garażu warto wybrać meble warsztatowe wytrzymałe na duże obciążenia. Natomiast w warsztacie stolarskim na regale będą leżały głównie narzędzia lub deski, więc wytrzymałość na ciężar ma trochę mniejsze znaczenie. Najważniejsze, aby regały do warsztatu dopasować do swoich potrzeb i specyfiki miejsca, w którym ma stać.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl