Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Jak wybrać meble do gabinetu lekarskiego?
Jak wybrać meble do gabinetu lekarskiego?

Umeblowanie gabinetu lekarskiego jest ważne z kilku względów. To Twoja wizytówka jako profesjonalnego właściciela prywatnej kliniki medycznej. Pomoże Ci także odnaleźć się w dokumentacji medycznej oraz zabezpieczy wrażliwe dane pacjentów przed osobami trzecimi. W jaki sposób wybrać odpowiednie meble do pomieszczenia, w którym pracuje lekarz? Podpowiadamy!

Poza wyposażeniem typowo medycznym, w gabinecie lekarskim musi znaleźć się szereg użytkowych i ochronnych mebli medycznych, które spełniają ważną rolę w świadczeniu usług lekarskich.

Przede wszystkim odpowiednie biurko

To najważniejsza część związana z wyposażeniem każdego gabinetu lekarskiego. Biurko lekarskie BIM pełni ważną rolę i spełnia kilka funkcji:

  • Jest to mebel reprezentacyjny – pacjent siada najczęściej po drugiej stronie biurka i zwraca na niego największą uwagę. Zadbany, elegancki i uporządkowany mebel sprawia, że zaufanie do lekarza zaczyna rosnąć.
  • Gwarantuje wygodę pracy – jeżeli dobierzesz odpowiedni kształt i wielkość biurka, to zmieści się na nim laptop, monitor, notatki, dokumentacja bieżącego pacjenta oraz artykuły biurowe.
  • Nie wpływa negatywnie, wspierając funkcjonowanie kręgosłupa przy długiej pracy – jeżeli działasz jako lekarz, to wiesz, że po kilkugodzinnym dyżurze plecy mogą bardzo uprzykrzać życie. Ergonomiczne biurko jest w stanie odciążyć kręgosłup, zapewniając prostą postawę przy pracy.

Pamiętaj, żeby dobrać biurko względem rozmiaru gabinetu, a jeżeli posiadasz już fotel lub krzesło – również wobec tego mebla. Mebel użytkowy powinien być również wykonany z wysokiej klasy elementów, odpornych na intensywną eksploatację. Te wymagania z pewnością spełnia między innymi Biurko lekarskie BIM 021 dostępne w różnych wariantach kolorystycznych.

Biurko Bim 021 st

Szafy na kartoteki i historie chorób pacjentów

Nie możemy zapominać także o szafach i regałach. To ważny element wyposażenia gabinetu, w którym musi być miejsce na historię choroby danego pacjenta, opisy poszczególnych schorzeń czy medykamentów, encyklopedie medyczne i notatki. W niektórych szafach możesz trzymać również leki.

Wysokiej jakości szafy do gabinetów lekarskich powinny być wykonane z trwałych materiałów (np. metali). Jeżeli masz przechowywać w nich leki, to muszą one gwarantować wysoką sterylność, posiadając np. szczelnie zamykane, przeszklone drzwi. Warunki te zdecydowanie spełnia szafa lekarska Sml 101. Ma grube, odporne na potłuczenia szklane półki, przeźroczyste, trwałe drzwi i korpus wykonany z mocnej blachy. Ważne jest to, że szafa tego typu dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, a dzięki temu możesz dostosować jej wygląd do każdego gabinetu.

Szafa lekarska Sml 101

Poza typowo medycznymi meblami będziesz potrzebował także szafki kartotekowe i szuflady, w których możesz trzymać np. artykuły biurowe, zeszyty, notatki czy inne, niezbędne elementy w pracy lekarza. Do tego posłużą Ci specjalne meble, posiadające wiele różnego rodzaju przegródek. Istnieją również egzemplarze posiadające szuflady przygotowane do trzymania kart pacjentów czy wyników badań. Taka jest np. szafa kartotekowa Szk 318 - 5 szufladowa format B5. Podobnie jak wspomniana wcześniej Sml 101, wykonano ją z grubej, odpornej na intensywne użytkowanie blachy, pomalowanej wysokiej klasy farbą. Ma szuflady z przegródkami, z których korzysta się bardzo wygodnie. Z łatwością możesz trzymać w niej karty swoich pacjentów.

Szafa kartotekowa Szk 318 - 5 szufladowa format B5

Dobrze jest posiadać również sejf

Dlaczego warto mieć sejf w gabinecie lekarskim? Odpowiedź jest prosta. W wielu punktach medycznych tego typu trzymane są bardzo wrażliwe dane lub wyniki badań, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Lekarze przyjmują wielu obcych pacjentów, których nie są w stanie zweryfikować. Może wśród nich być również nieuczciwy człowiek, chcący takowe dokumenty wykraść.

Bardzo wrażliwe, cenne dokumenty lub artykuły medyczne najlepiej trzymać więc pod kluczem. W ten sposób chronisz dane osobowe swoich pacjentów i zapewniasz im komfort korzystania z Twojej kliniki.

Dzięki odpowiednim meblom lekarskim, zwiększysz zaufanie swoich pacjentów i sprawisz, że praca stanie się dla Ciebie łatwiejsza. Pomożesz swoim plecom, ochronisz wrażliwe dane i posegregujesz wszystkie dokumenty tak, aby z łatwością można było je znaleźć. Planując gabinet przemyśl w jakim kolorze będziesz go przygotowywał. Zwróć uwagę na to, aby kolorystyka nie była zbyt krzykliwa. Porządek, spokój i stonowane barwy to przepis na skuteczną diagnozę i leczenie pacjentów czyli najważniejsze rzeczy w pracy każdego lekarza!

Polecane produkty:

Szafa lekarska Sml 102

Szafa lekarska Sml 105

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl