Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Jak wybrać meble do szkoły? Nasz poradnik!
Jak wybrać meble do szkoły? Nasz poradnik!

Meble szkolne mają niebagatelny wpływ na jakość pracy nauczycieli, efektywność nauki wśród uczniów i ogólny komfort użytkowania obiektu. Niestety, nie każdy wie w jaki sposób dobrać wygodne, trwałe i wszechstronne elementy, gwarantujące pełen zakres użyteczności w placówkach oświatowych. W jaki sposób dobrać szafli szkolne czy biurka dla nauczycieli? Jakie meble powinny obowiązkowo znaleźć się w każdym budynku oświaty? Podpowiadamy.

Umeblowanie szkoły nie jest prostym zadaniem. Osoba odpowiedzialna za tego typu proces musi uwzględnić potrzeby wielu osób – pracowników administracyjnych, nauczycieli czy uczniów. Z tego względu do sprawy trzeba podejść kompleksowo i dokładnie.

Jakie meble powinny znaleźć się w szkole?

Na początku radzimy stworzyć listę, która uwzględnia obowiązkowe meble szkolne. Co powinno się na niej znaleźć?

  • Biurko dla nauczyciela – odpowiedniej wielkości, wysokości, umożliwiające ustawienie obserwacji uczniów.
  • Szafki szkolne dla uczniów – pojemne, ale też zabezpieczone przed zniszczeniem, a nawet włamaniem. Ciekawym rozwiązaniem są między innymi szafki metalowe, nadające się na korytarz, ale też do szatni sportowych.
  • Krzesła dla uczniów i nauczycieli – ważne jest, aby krzesła były wygodne. To meble szkolne, które wpływają istotnie na zdrowie i komfort nauki czy pracy.
  • Szafki na książki – tu mogą się znaleźć takie meble szkolne jak regały czy półki.
  • Szafy organizacyjne na dokumenty – istotne z punktu widzenia pracowników administracyjnych czy nauczycieli. Powinny umożliwiać ergonomiczne ustawienie segregatorów, dokumentów, dzienników i podobnych.
  • Pozostałe – tu mówimy o ławkach dla uczniów, szafkach na basen, buty, ławkach na korytarz i podobnych.
     

Szafki do szkół czy biurka to niezwykle istotne elementy, które muszą być koniecznie dobrze dobrane. Na rynku istnieje wiele wariantów takich mebli. W jaki sposób znaleźć najlepsze?

Metalowa szafka MSus 432 na nózkach z półką H2

Jakie biurko dla nauczyciela?

Zacznijmy najpierw od biurek dla nauczycieli. To kluczowa część wyposażenia klasy, zapewniająca osobom zatrudnionym w szkole wygodną, komfortową i bezpieczną pracę. Jakie powinno być biurko dla nauczyciela?

Na początku zwróć uwagę na wysokość. Tutaj zaleca się, aby mebel nie był niższy niż 70 centymetrów i wyższy niż 80 centymetrów. To pozwoli na swobodne korzystanie z jego możliwości zarówno osobie niskiej, jak i dość wysokie. Konieczne jest, aby biurko posiadało zamykane szuflady i dość dużą powierzchnię. To umożliwi swobodne rozłożenie notatek, książek czy korzystanie z komputera podczas lekcji.

Dość ważne jest, żeby mebel był mocny i trwały. Intensywne użytkowanie, ciągła zmiana osoby korzystającej i narażenie na zadrapania sprawiają, że biurko musi być zrobione z materiałów mocnych, wytrzymałych i odpornych na mechaniczne uszkodzenia. W ten sposób dłużej posłuży kadrze nauczycielskiej. Wśród przykładów biurek tego typu możemy wymienić między innymi biurko Bt2 od Antrax.

Oczywiście, nie zapominajmy o doborze odpowiedniego rodzaju krzeseł. Tutaj koniecznie należy wybrać ergonomiczne krzesła dla nauczycieli i uczniów, dostosowane do wysokości mebli z blatem roboczym.

Biurko Bt2

Jakie cechy powinny mieć szafki szkolne?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia mebli w szkole są szafki szkolne. Te pełnią wiele ról. Mogą być miejscem przechowywania książek (aby dzieci nie musiały zabierać ich ze sobą do domu), ubrań na czas ćwiczeń na zajęciach z wychowania fizycznego czy rzeczy osobistych. Jakie cechy powinny mieć tego typu meble?

Przede wszystkim szafki do szatni szkolnej czy na korytarz muszą być wytrzymałe. Z pewnością będą poddawane próbie siły, czasu, otwierania i zamykania na szybko czy opierania się, drapania i innych, typowych dla dzieci w szkole czynności. Powinny mieć też zamek (dla bezpieczeństwa rzeczy uczniów) i bezpieczny kształt, by nie narażać nikogo na uszczerbek na zdrowiu w trakcie korzystania. Trwałość, bezpieczeństwo i wszechstronność (którą zmierzymy patrząc np. na pojemność szafki czy wodoodporność, aby ubrania po basenie nie zniszczyły konstrukcji mebla) to najważniejsze cechy tego typu mebli. Szafka szkolna metalowa spełnia wszystkie te wymagania.

Szafka szkolna metalowa MSUM 310S

W jakie szafki szkolne zainwestować?

Zdecydowanie najlepiej w placówce sprawdzi się szafka szkolna metalowa. To wytrzymały rodzaj mebla, który przetrzyma intensywne użytkowanie, ułatwi korzystanie, jest bezpieczny dla dzieci i ich przedmiotów. Metalowa szafka szkolna dla 8 uczniów lub szafka szkolna metalowa dla 4 uczniów KOLOR 7035/3020 nada się do wykorzystania w podstawówce i szkole ponadpodstawowej. Jest wykonana z trwałego metalu, bezpiecznego w korzystaniu przez dzieci. Ma mocny zamek i specjalne wywietrzniki. Jej pojemność umożliwi swobodne używanie i przechowywanie tam różnych rzeczy przez użytkowników (ubrań, książek czy innych przedmiotów).

Wybór odpowiednich mebli do szkoły to istotna kwestia, która pokazuje jak placówka dba o pracowników i uczniów. Nie można bagatelizować tej sprawy. Wytrzymałe, dobrze prezentujące się elementy stanowią wartość dodatnią, zwiększając walory bezpieczeństwa, wygody i użytkowości w placówce.

Polecane produkty:

Metalowa szafka MSus 342 z półką H2
Szafka szkolna metalowa MSUM 430S

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl