Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Jak dopasować szafę na komputery przemysłowe do środowiska pracy?
Jak dopasować szafę na komputery przemysłowe do środowiska pracy?

Nie wszystkie urządzenia komputerowe i elektroniczne pracują w warunkach sterylnych, czystych i pozbawionych wilgoci. Niektóre sprzęty (np. te do diagnostyki w mechanice) muszą działać przy niesprzyjających, bardzo destrukcyjnych czynnikach, które negatywnie wpływają na ich pracę.

Pamiętaj, że niezabezpieczony sprzęt komputerowy narażony jest na usterkę podzespołów mechanicznych, elektronicznych i elektrycznych. Drobny kurz czy wilgoć, która dostanie się do przewodników może powodować zwarcie. To oznacza niekiedy całkowite zniszczenie urządzenia i konieczność wymiany go na nowy!

W jakich sytuacjach należy dodatkowo zabezpieczyć sprzęt komputerowy?

Dodatkowego zabezpieczenia nie wymagają urządzenia, które pracują np. w biurze. Świetnie poradzą sobie z naturalnymi warunkami działania. Niestety, nie wszędzie jest jednak tak komfortowo. Komputery bowiem pracują w mechanice, automatyce, diagnostyce i wielu dziedzinach, gdzie narażone są na wpływ destrukcyjnych czynników. Wśród nich możemy wymienić między innymi:

  • Kurz i pył, opary – szczególnie często pojawiający się np. w warsztatach samochodowych, gdzie komputer służy do diagnostyki ustawień sterowników pojazdów. Te czynniki występują również na stacjach kontroli pojazdów.
  • Wilgoć – ta występuje również w warsztatach samochodowych, ale również na halach produkcyjnych czy magazynowych, w zależności od przechowywanego towaru. Ta znajduje się również w laboratoriach czy punktach medycznych.
  • Ekstremalnie niska lub wysoka temperatura – jeżeli komputer działa na zewnątrz, to może być narażony np. na działanie mrozu lub ogromnych upałów, które niszczą podzespoły sprzętu komputerowego.
  • Ryzyko zniszczenia lub czynu złodziejskiego – komputery należy chronić przed kradzieżą w czasie włamania, gdyż przechowywane są tam często cenne dane osobowe lub badawcze.

Powinieneś chronić komputer, jeżeli wykorzystujesz go do działań innych niż biurowe, a otoczenie Twojej pracy może spowodować uszkodzenie urządzenia. Istnieje kilka skutecznych sposobów, które ochronią elektronikę, a wśród nich jest między innymi szafka na komputer.

Szafka pod komputer przemysłowy SmKa

Jak chronić komputer przed destrukcyjnymi czynnikami?

Zanim jednak przejdziemy do szafek i wskażemy najważniejsze kryteria ich wyboru, pokażemy Ci również dodatkowe sposoby ochrony sprzętu komputerowego. Przede wszystkim postaraj się trzymać go możliwie z daleka od miejsc emitujących najbardziej destrukcyjne czynniki. Jeżeli w pobliżu znajduje się sporo kurzu, wyłącz urządzenie. Czyść też jego powierzchnię regularnie, aby nadmiar pyłu nie uszkodził sprzętu i nie powodował jego zagrzania.

Przejdźmy do szaf komputerowych. Dlaczego one? To elementy całkowicie chroniące komputer. Posiadają miejsce dedykowane na jednostkę centralną oraz monitor. Umożliwiają pełną wentylację, skutecznie chronią przed wilgocią, ekstremalną temperaturą i pyłem. Wysokiej klasy szafka na komputer posiada także półkę na mysz i klawiaturę. Pozwalają chronić urządzenia nie tylko przed czynnikami zewnętrznymi, ale też ingerencją osób trzecich – wyłączony komputer można po prostu zamknąć jak w sejfie na wysokiej klasy zamek.

Szafa na komputery – jak wybrać odpowiednią?

Szafa na komputer, którą powinieneś wybrać musi być rozmiarowo dostosowana do używanego monitora oraz jednostki centralnej. Zwróć uwagę czy posiada regulowane elementy jak np. półki czy miejsca na ekran. Ważne jest, aby miała zabezpieczenie przed wilgocią, pyłem oraz ewentualną ingerencją z zewnątrz. Kupując szafkę do komputera sprawdź też wielkość miejsc odprowadzających ciepło. To wszystko wpływa na pracę komputera.

Wszystkie powyższe wymagania spełnia między innymi szafa komputerowa przemysłowa SmK 4a, która skutecznie zabezpiecza komputer, jest wszechstronna i bardzo trwała. Wyposażona jest w dodatkowe zamki, które pozwalają zabezpieczyć na klucz część górną z monitorem, środkową z klawiaturą i myszą oraz dolną z jednostką właściwą. Z kolei szafka pod komputer przemysłowy SmK 3A to element o profilowanym ekranie, który może służyć np. przy prezentowaniu danych powszechnych osobom trzecim (jako prezentacja w miejscach kultury czy reklama w galeriach handlowych). Szafka ta ma regulowane stopki.

Szafka pod komputer przemysłowy SmK 3A

Zastosowanie szafek komputerowych jest wszechstronne. Sprawdzają się one w punktach produkcyjnych czy usługowych. To ważna ochrona Twojego mienia przed zniszczeniem czy kradzieżą. Poza szafkami pamiętaj, że warto mieć również wysokiej klasy regały czy szafki warsztatowe, ułatwiające zachowanie porządku w warsztacie czy magazynie oraz sejfy na ewentualne ważne dokumenty lub inne przedmioty, które nie powinny wpaść w ręce osób trzecich.

Polecane produkty:

Szafka pod komputer przemysłowy SmK 1a

Szafka pod komputer przemysłowy SmK4a z wyposażeniem

Szafka pod komputer przemysłowy SPNK

Szafa komputerowa przemysłowa SmK 4a z wyposażeniem

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl