Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Gdzie przechowywać złoto, biżuterię i oszczędności?
Gdzie przechowywać złoto, biżuterię i oszczędności?

W niepewnych czasach wiele osób stara się mieć oszczędności. Niektórzy przechowują je w gotówce, a inni decydują się na zakup złota inwestycyjnego pod postacią sztabek albo monet bulionowych. Bez względu na to, jaką konkretnie formę mają oszczędności, koniecznie trzeba zadbać o to, żeby były bezpieczne. Przede wszystkim należy chronić je przed kradzieżą, ale nie tylko. Jak i gdzie przechowywać złoto, gotówkę i inne wartościowe przedmioty?

Gdzie przechowywać złoto?

Gdzie trzymać złoto, żeby było bezpieczne? Czy skrytka w domu będzie wystarczająca? Co z przechowywaniem gotówki? To pytania, które nurtują większość osób planujących trzymać swoje oszczędności w domu i nic w tym dziwnego. Każdy, komu udaje się odłożyć trochę pieniędzy, chciałby, żeby były bezpieczne. Przechowując je w nieodpowiedni sposób, łatwo mogą stać się one łupem złodziei. Co więcej, mogą stracić na wartości podczas pożaru czy też innej katastrofy. Niestety, przypadki chodzą po ludziach i warto się zabezpieczyć.

Gdzie przechowywać złoto? Niektórzy decydują się trzymać je w skrytkach bankowych. To wiąże się jednak ze sporymi, stałymi kosztami. Zastanawiając się nad tym gdzie przechowywać złoto, warto rozważyć zakup sejfu i trzymanie go w domu. W ten sposób będzie ono bezpieczne, a zakup takiej skrytki, mimo że będzie początkowo większą inwestycją, szybko się zwróci. Sejf na złoto to na pewno najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby mieć je pod ręką. Skrytkę można zamontować właściwie wszędzie.

Przechowywanie złota we własnym sejfie ma o wiele więcej zalet. Oprócz tego, że można trzymać w nim złote sztabki czy monety, będzie to także bezpieczne miejsce do przechowywania innych kosztowności. Sejf na złoto wcale nie musi być przeznaczony jedynie na nie. Można w nim przechowywać także większą ilość gotówki i biżuterię. To także odpowiednie miejsce do tego, żeby trzymać tam ważne dane.

Sejf antywłamaniowy 45-Laptop15/S1 certyfikat S1 na broń

Jak przechowywać złoto?

Jeśli chodzi o to gdzie przechowywać złoto, zakup sejfu wydaje się być naprawdę dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza dla tych osób, które oprócz niego mają w domu również inne kosztowności i zależy im na tym, żeby były bezpieczne, ale jednocześnie chciałyby też mieć do nich swobodny dostęp. Jak je w nim przechowywać?

Decydując się na przechowywanie złota w domu, należy pamiętać o tym, żeby pozostało ono w nienaruszonym stanie. Sztabki i monety inwestycyjne kupowane w mennicy mają oryginalne opakowanie. Żeby nie traciły na wartości, nie należy ich z niego wyjmować. Zwłaszcza, mając w planie ich odsprzedaż. Mennica prowadzi skup jedynie oryginalnie zapakowanych sztabek czy monet bulionowych, co oznacza, że opakowanie nie może być w żadnym stopniu naruszone. To zapewnia gwarancję ich autentyczności, a w dodatku chroni przed zarysowaniami.

Żeby oszczędności nie traciły na wartości, równie istotne jest właściwe przechowywanie złota pod postacią biżuterii. To niestety z czasem może czernieć. Żeby temu zapobiec, warto zadbać o to, żeby skrytka była wolna od wilgoci. Najlepiej włożyć je do sejfu w specjalnym pudełeczku, które będzie miało wyściółkę. Jak przechowywać złoto nie posiadając takiego pudełeczka? Biżuterię można owinąć w bawełnianą albo lnianą ściereczkę.

W kwestii tego jak przechowywać złoto i inne kosztowności w sejfie bardzo ważne jest to, żeby je zabezpieczyć przed różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi. Pod tym względem najlepiej jest wybrać sejf ognioodporny. Taka skrytka w domu uchroni je na wypadek pożaru. Wszystko to dzięki odpowiednim materiałom i ognioodpornej farbie. Jaki sejf na złoto warto wybrać?

Sejf ognioodporny FRS 49 PLUS

Jaki sejf na złoto?

W kwestii tego gdzie trzymać złoto bardzo ważne jest to, żeby wybrać taki sejf, który na pewno zapewni mu bezpieczeństwo. Skrytka w domu może uchronić je nie tylko przed kradzieżą, ale również pożarem. Trzeba tylko właściwie ją wybrać.

Bez względu na to czy ma być to sejf do zabudowy, czy sejf wolnostojący, powinien być ognioodporny. Na rynku dostępne są skrytki różnej klasy. W zależności od stopnia ochrony są one w stanie stanowić skuteczną blokadę termiczną przez 30, 60, 90, a nawet 120 minut. Największy stopień ochrony zapewniają sejfy klasy S-60 P, S-60 DIS, S-120 P oraz S-120 DIS.

Sejf ścienny KSN20/S1

Jeśli chodzi o to gdzie trzymać złoto, równie istotna jest odporność na włamanie. Pod tym względem ustanowiona jest jeszcze szersza klasyfikacja. Na rynku są dostępne sejfy w aż kilkunastu różnych klasach - S1, S2 oraz od 0 do XIII. Im wyższa klasa, tym wyższa ochrona antywłamaniowa. Oprócz nich na rynku są dostępne również sejfy bezklasowe. To najgorsza z możliwych opcji do przechowywania złota i innych wartościowych przedmiotów. Gwarantują one jedynie podstawową ochronę, a jedyną ich zaletą jest cena. Pod tym kątem na pewno nie warto oszczędzać. Tym bardziej że jest to inwestycja na długie lata.

Polecane produkty:

Sejf biurowy VALBERG SL 150/2T
Sejf FRS 51 ognioodporny antywłamaniowy VALBERG EL zamek elektroniczny

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl