Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Gdzie i jak bezpiecznie przechowywać broń?
Gdzie i jak bezpiecznie przechowywać broń?

Przechowywanie broni – niezależnie od jej zastosowania – wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Ten bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia element musi być zabezpieczony przed niepowołanymi osobami, szczególnie przed dziećmi. W jaki sposób skutecznie chować pistolety czy strzelby? Jak wybrać najlepsze szafy na broń? Podpowiadamy!

Gdzie chować bezpiecznie broń?

W jakim miejscu w takim razie najlepiej trzymać broń, jeżeli koniecznie musi ona być w domu? Powinno to być mało eksponowane miejsce, niedostępne dla osób trzecich. Nie powinno rzucać się w oczy, wzbudzać ciekawości i zainteresowania. Przygotowując miejsce do przechowywania broni powinieneś przede wszystkim znaleźć pomieszczenie w którym przebywasz wyłącznie Ty, ewentualnie Twoi najbliżsi (rzadko dzieci!).

Jakie to miejsca? Przede wszystkim domowe biura, sypialnia, biblioteczki lub magazyny. Musisz mieć kontrolę nad tym, kto korzysta z tego miejsca i w jakich sytuacjach się tam znajduje. Jednak wybór miejsca to jedno, a drugie to wybór odpowiedniego mebla do chowania broni. Od razu zaznaczymy, że przechowywania pistoletów czy strzelb w szafce nocnej, półce czy zwykłym regale nie jest dobrym rozwiązaniem. Elementy te są łatwo dostępne dla osób niepowołanych, w tym dzieci.

Koniecznie wybierz więc profesjonalne szafy na broń lub wysokiej klasy sejfy. Możesz trzymać tam różnego rodzaju amunicję, broń długą i krótką. Cechą charakterystyczną specjalnych szaf do trzymania tego typu sprzętu jest zabezpieczenie antywłamaniowe, mocna konstrukcja, wysokiej jakości zamek oraz praktyczność dzięki zastosowaniu wielu przegródek, półek czy uchwytów.

Sejf antywłamaniowy - Szafa na broń S1 VALBERG Arsenał 1423 KL zamek kluczowy

Jak wybrać szafy na broń?

Jak wybrać odpowiednią szafę na broń? Tu przede wszystkim powinieneś skupić się na kilku kwestiach:

 • Rozmiar i liczba broni – jeżeli chcesz w szafce trzymać broń krótką i amunicję, to nie potrzebujesz ogromnej przestrzeni. Z kolei długa broń sportowa wymaga już większego egzemplarza ze specjalnymi uchwytami.
 • Miejsce ustawienia szafy – szafy dostępne są również w różnych kształtach, dzięki czemu np. możesz dopasować je do wnęki w mieszkaniu lub wstawić między dwa regały w biurze. To nie tylko kwestia użytkowa, ale też estetyczna.
 • Zabezpieczenie antywłamaniowe – zwróć uwagę na jakość zabezpieczeń szafy. Np. sejfy S1 posiadają wysokiej klasy zamki, które chronią niepowołane osoby przed jej zawartością.
 • Certyfikacje i atesty – przed zakupem sprawdź jakie atesty i certyfikaty posiada wybrany przez Ciebie egzemplarz. Szafy na broń S1 cechują się atestami potwierdzającymi m.in. odporność na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy czy pożary i powodzie. To skutecznie zabezpieczy broń w każdym przypadku.
   

Jak wspomnieliśmy, sejfy i szafy pancerne, w których chcesz przechowywać broń muszą być dostosowane do wybranych przez Ciebie egzemplarzy pistoletów lub strzelb. I tak sejf S1 Arsenał 30 KL ze specjalnym zamkiem kluczowym nadaje się idealnie do trzymania broni krótkiej. Z powodzeniem schowasz go np. w zamkniętym regale i nie będzie on rzucał się w oczy.

Z kolei szafa na broń S1 VALBERG z zamkiem kluczowym lub ten sam egzemplarz z zamkiem elektronicznym pozwoli Ci bezpiecznie trzymać broń sportową i hobbystyczną. Posiada przegródki na kolejne egzemplarze strzelby (łącznie 6 sztuk broni długiej). W szafie możesz trzymać również amunicję oraz dodatkowe akcesoria, ułożone na dorobionych przez producenta półkach.

Sejf antywłamaniowy - Szafa na broń S1 VALBERG Arsenał 1253 KL zamek kluczowy

W jaki sposób przechowywać broń w szafach?

Pamiętaj, że nie tylko kwestia samej szafy odpowiada za bezpieczne przechowywanie broni. Musisz zwracać uwagę na kilka podstawowych zasad, aby leżąca w sejfie strzelba czy pistolet nie zrobiły nikomu krzywdy.

 • Nie chowaj do sejfu broni z wypełnionym magazynkiem - w ten sposób unikniesz np. przypadkowego wystrzału
 • Zawsze trzymaj zabezpieczoną broń – nawet jeżeli jakiś nabój zostanie w broni, to nie będziesz musiał bać się tego, że wystrzeli on np. w trakcie przenoszenia sejfu.
 • Kieruj lufę w stronę ściany – nigdy nie kładź broni tak, aby jej lufa była skierowana w stronę ludzi lub zwierząt.
 • Jeżeli to możliwe, wyjmij magazynek z posiadanego egzemplarza – to ograniczy ryzyko niebezpiecznej sytuacji z udziałem broni.
 • Zawsze upewnij się, że sejf i szafka są zabezpieczone – chwila nieuwagi może być ogromnie ryzykowna dla Twoich współdomowników.
 • Informację o posiadaniu broni w konkretnym miejscu trzymaj w tajemnicy
   

Szafy na broń nie muszą być drogie i możesz znaleźć je w atrakcyjnych cenach. Niezależnie jednak od tego, powinieneś mieć w domu wysokiej jakości egzemplarz chroniący broń. To zabezpieczenie dla Ciebie i Twoich bliskich. Co więcej, do odpowiedzialnego przechowywania niebezpiecznych przedmiotów zobowiązuje Cię polskie prawo!

Polecane produkty:

Sejf S1 Arsenał 25 EL zamek elektroniczny VALBERG

Sejf antywłamaniowy - Szafa na broń S1 VALBERG Arsenał 1433 EL zamek elektroniczny

Sejf antywłamaniowy S1 VALBER Arsenał 120T/2 EL/KL zamek elektroniczny + kluczowy ze skarbczykiem

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl