Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28
W jakie meble metalowe warto wyposażyć pomieszczenia socjalne?
W jakie meble metalowe warto wyposażyć pomieszczenia socjalne?

Jeśli posiadasz firmę i stoisz przed wyzwaniem wyposażenia pomieszczenia socjalnego, musisz pamiętać o tym, że jest kilka mebli, które koniecznie powinny się w nim znaleźć. Wynika to z obowiązujących norm, a także ze względów praktycznych. Przede wszystkim mowa o szafach ubraniowych, śniadaniowych i gospodarczych.

Na pewno nie może zabraknąć w nich szaf ubraniowych

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, szafy na odzież powinny znajdować się w wydzielonych pomieszczeniach. W przypadku, kiedy mowa o przechowywaniu odzieży własnej, każdy pracownik powinien posiadać skrytkę do indywidualnego użytku. Same meble powinny spełniać wymagania Polskiej Normy.

W większych firmach odzież własna, a także odzież robocza i ochronna powinny być przechowywane w oddzielnych szatniach. Każde z takich pomieszczeń powinno być wyposażone w szafy ubraniowe do czystej i brudnej odzieży. Najlepiej sprawdzają się do tego meble metalowe, które bardzo łatwo jest utrzymać w czystości. Oczywiście muszą one spełniać normy BHP.

Często pomieszczenia socjalne, które mają służyć m.in. przechowywaniu odzieży są niezbyt duże. Z tego względu świetnie sprawdzają się w nich szafy ubraniowe typu L. Z reguły można spotkać je w publicznych szatniach i przebieralniach. Idealnie nadają się jednak również w przypadku pomieszczeń socjalnych, bowiem są niezwykle funkcjonalne. Nie zajmują wiele miejsca i jednocześnie zapewniają łatwy dostęp. Bardzo często każda komora jest wyposażona w plastikowy drążek, a także w wieszaki. Tego typu udogodnienia posiada m.in. szafa ubraniowa typu L Sul 34 metalowa szafka BHP.

W pomieszczeniach, w których mają być przechowywane ubrania, idealnie sprawdzą się również szafki BHP, które nie dość że spełniają odpowiednie normy, to jeszcze są niezwykle wytrzymałe.

Szafa ubraniowa BHP SUM 320

W wielu przypadkach obowiązkowo należy zakupić szafki śniadaniowe

Jeśli chodzi o pomieszczenie socjalne – wymagania są dużo większe, jeśli na jednej zmianie zatrudnionych jest powyżej 20 osób. Wtedy też pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom oddzielne miejsce do przechowywania i spożywania posiłków. Zgodnie ze wspomnianym rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, firmy posiadające powyżej 20 pracowników na zmianie muszą mieć oddzielne pomieszczenia socjalne o charakterze jadalni (wyjątek stanowią zakłady pracy, w których wykonywane są tylko i wyłącznie prace biurowe).

W nich obowiązkowo powinny znaleźć się szafki śniadaniowe, które pozwolą każdemu przechowywać żywność i inne przedmioty w higienicznych warunkach. Oczywiście muszą być one zamykane indywidualnie. Takie zaplecze socjalne jest też świetnym miejscem do przechowywania niewielkich przedmiotów np. elektroniki użytkowej.

Jako szafki śniadaniowe najlepiej sprawdzają się meble metalowe. Chociażby ze względu na to, że nie przyjmują wilgoci i w razie konieczności łatwo jest je przetrzeć. Są one dostępne w wielu modelach i co najważniejsze, posiadają niezbędne atesty higieniczne. Te są wydawane przez Państwowy Zakład Higieny.

Jeśli planujesz w przyszłości rozwijać swoją firmę, postaw na takie szafki śniadaniowe jak metalowa szafka śniadaniowa 12-skrytkowa na klucz stojąca. Po bokach posiadają one otwory, dzięki którym możesz je bezpiecznie ze sobą łączyć. W momencie, w którym zatrudnisz nowych pracowników, do posiadanych już szafek będziesz mógł idealnie dopasować kolejne, co po pierwsze zapewni ich funkcjonalność, a po drugie estetyczny wygląd.

Szafa Sus 322w schowkowa metalowa socjalna bhp ubraniowa kolorowa Kolorowa szaro żółta

Pomieszczenia socjalne warto wyposażyć też w praktyczne szafki gospodarcze

Pomieszczenie socjalne dla pracowników często pełni wiele funkcji jednocześnie. Żeby łatwo było w nim utrzymać porządek, powinno zostać wyposażone we właściwe meble. Te mogą mieć najróżniejsze przeznaczenie.

Meble socjalne powinny zapewniać wygodę nie tylko pracownikom, ale również tym osobom, które odpowiadają za porządek. Z tego względu wśród nich powinny znaleźć się również szafy gospodarcze, w których bez problemu będzie można przechowywać chociażby detergenty.

Jeśli zdecydujesz się na zakup mebli tego typu, zwróć uwagę na to, żeby miały wystarczającą wysokość. Optymalnym wyborem będzie wybór szafy, w której zmieszczą się szczotka czy mop. Pod tym względem idealnym zakupem będzie szafa na środki czystości - szafka gospodarcza SMD 62, która ma dwa segmenty i jest na tyle wysoka, że spokojnie zmieszczą się w niej wszelkie narzędzia, a nawet odkurzacz.

Szafa na środki czystości.szafka gospodarcza SMD 60

Część szafek gospodarczych, jakie znajdziesz w naszej ofercie ma również wydzielone miejsce do zawieszania ubrań. Zwróć na to uwagę, jeśli osoby odpowiedzialne za utrzymywanie porządku w Twojej firmie posiadają odzież na przebranie. Dobrze byłoby, żeby miały gdzie ją wygodnie przechowywać.

Im bardziej funkcjonalne będą meble, na jakie się zdecydujesz, tym praca w Twojej firmie będzie przebiegać sprawniej.

Polecane produkty:

Szafa do przechowywania czystej i brudnej odzieży KBS 4
Szafa ubraniowa typu L Sul 32 metalowa szafka BHP

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl