Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Jakie krzesła sprawdzą się na produkcji?
Jakie krzesła sprawdzą się na produkcji?

Wiadome jest, że wygodne krzesło to podstawa komfortowej pracy. O ile zastanawiamy się dłużej nad zakupem tego typu elementów do prywatnego domu albo mieszkania, o tyle w przypadku stanowiska produkcyjnego nie jest już to takie oczywiste. To błąd, który warto naprawić. Ośmiogodzinna zmiana na odpowiednim krześle będzie zdecydowanie bardziej produktywna. Jakie krzesła sprawdzą się doskonale na produkcji? Dowiedz się, zagłębiając się w treść niniejszego poradnika.

Wyposażenie hali produkcyjnej — na co warto zwrócić uwagę?

Hala produkcyjna to serce każdej fabryki. Właśnie z tego powodu należy zaprojektować ją tak, by była maksymalnie funkcjonalna i komfortowa. W tym celu koniecznym jest nie tylko odpowiednie rozmieszczenie elementów w przestrzeni. Istotnym jest również wybór mebli dobrej jakości, przystosowanych do tego rodzaju użytku.

Myśląc o przestrzeni w firmie produkcyjnej, w pierwszym odruchu myśli się o półkach i regałach. Obok urządzeń potrzebnych do wyprodukowania danego rodzaju towaru, to właśnie one są jednymi z najważniejszych. Regały metalowe są najczęstszym wyborem, ze względu na solidną konstrukcję i łatwość w utrzymaniu w czystości. Tego typu elementy wytrzymują spore obciążenie, co czyni z nich bardzo praktyczny element każdej hali. Meble metalowe nie są jednak jedynym elementem wyposażenia, o którym trzeba pamiętać podczas aranżowania miejsca zajmującego się produkcją.

Kolejny rodzaj mebli, na który warto zwrócić uwagę to biurka i krzesła. Każdy pracownik powinien mieć możliwość komfortowego wykonywania swoich obowiązków. Bez względu na to, czy chodzi o szycie ubrań, czy składanie elementów urządzeń elektronicznych, osoba wykonująca czynności zawodowe potrzebuje odpowiedniego przygotowanego stanowiska. O ile w przypadku blatów roboczych wybór często jest prosty, o tyle wielu przedsiębiorców może mieć problem z doborem dobrego siedziska. Czas więc przejść do meritum — jak zorganizować ergonomiczne stanowisko pracy na produkcji?

Hoker Typu Siodło Niski SN-02

Ergonomiczne stanowisko pracy, czyli jakie?

Planując ergonomię w miejscu pracy, należy mieć na względzie dwa aspekty: praktyczność i komfort pracownika. Stawiając na meble dobrej jakości, które zostały stworzone do konkretnego rodzaju zadań, można mieć pewność, że spełnią oba warunki. Ergonomia oznacza bezpieczeństwo, zdrowie i lepszą koncentrację. Wygodne warunki do pracy pobudzają do bycia efektywniejszym, a jednocześnie chronią przed bólem pleców, karku czy szyi.

Skupienie jest szczególnie ważne podczas pracy w produkcji. Ból ciała z pewnością nie sprzyja wykonywaniu swoich obowiązków w 100%. Warto też wspomnieć, że specyfika tej pracy opiera się na wykonywaniu powtarzalnych czynności. Długotrwała praca w nienaturalnej pozycji ciała może być powodem wystąpienia chorób kręgosłupa. Płacenie odszkodowań z tego tytułu nie jest korzystną perspektywą dla pracodawcy.

Kluczem pozwalającym stworzyć ergonomiczne stanowisko pracy jest więc zwrócenie uwagi na potrzeby swoich pracowników. Wybierając krzesła produkcyjne, należy więc wejść w buty osoby, która będzie na nim spędzała minimum 8 godzin dziennie. Co prawda, część działań produkcyjnych wykonuje się na stojąco. Nie da się jednak ukryć, że odpowiednie siedzisko to podstawa ergonomicznego stanowiska pracy, bez względu na rodzaj wykonywanych czynności.

Krzesło Laboratoryjne Niskie KSN-01

Specjalistyczne krzesła przemysłowe — czym różnią się od zwykłych?

Jak już ustaliliśmy, krzesło przemysłowe stanowi ważny element wyposażenia hali produkcyjnej. Jego głównym zadaniem jest pomoc w utrzymaniu prawidłowej postawy bez wysiłku mięśni. Ergonomiczne siedziska sprzyjają naturalnej krzywiźnie pleców, co z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia bólu i zwyrodnień. Warto mieć na względzie że najtańsze modele krzeseł produkcyjnych nie spełniają tej funkcji zbyt dobrze. Brak możliwości regulacji siedziska, oparcia i podłokietników to cechy charakterystyczne dla modeli niskiej jakości.

Mówiąc o krzesłach w produkcji, warto wspomnieć, że ostateczny wybór zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Istnieją jednak ogólne aspekty, na które należy koniecznie zwrócić uwagę, wybierając tego typu meble. Należą do nich takie opcje jak:

  • regulacja wysokości i głębokości siedziska,
  • dopasowanie oparcia do wzrostu użytkownika,
  • możliwość podniesienia lub opuszczenia podłokietników,
  • obecność kółek w podstawie, celem swobodnego przemieszczania się pomiędzy stanowiskami.

Krzesło przeznaczone do użytku w hali produkcyjnej powinno być lekkie, solidne, a jednocześnie stabilne i wygodne. Dla przykładu, w laboratorium sprawdzi się niski model KNSCr-01 z wygodnym siedziskiem i chromowanym łącznikiem.

Krzesło Laboratoryjne Niskie KNSCr-01 ESD

Dobre krzesło na produkcje — jakie parametry?

Wyżej opisane informacje stanowią jedynie preludium. Większość z nas jest w stanie znaleźć wygodny fotel do użytku w biurze. A co z halą produkcyjną? Jakie cechy powinno mieć idealne krzesło, które będzie wykorzystywane w takiej przestrzeni?

Pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest materiał, z którego zostało wykonane siedzisko. Z racji specyfiki pracy, tkanina powinna być łatwa w czyszczeniu. W takim przypadku krzesło produkcyjne będzie zawsze prezentować się dobrze i znacznie dłużej posłuży jego użytkownikowi.

Kolejną cechą ważną dla tego typu mebli jest mobilność. Model na kółkach jest oczywistym wyborem, jeśli chodzi o halę produkcyjną z biurem i stanowiskami pracy. Funkcja obrotowa powinna działać płynnie, nawet przy większym obciążeniu. Warto też zwrócić uwagę, czy do konkretnego modelu można zamontować podłokietniki. Szczególnie podczas produkcji nie zawsze są one koniecznością. W przypadku niektórych czynności mogą jednak okazać się bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Nie bez znaczenia pozostaje rzecz jasna konstrukcja. Wygodne krzesło do pracy to takie, które zapewnia stabilną pozycję. Wybierając mebel wykonany z dobrej jakości tworzyw, można być pewnym jego dobrej estetyki i niezawodności przez dłuższy czas.

Hoker Laboratoryjny Wysoki HWSCr-02

Jakie krzesła produkcyjne sprawdzą się w Twojej firmie?

Skoro wiesz już, jakie cechy powinno spełniać dobre krzesło do pracy na produkcji, czas na gotowe rozwiązania. Oto meble, które znajdują zastosowanie w niejednej firmie zajmującej się wytwarzaniem różnego rodzaju towarów.

KNP-02

Obrotowe krzesło laboratoryjne z podłokietnikami KNP-02 jest stabilne, co gwarantuje wygodną pracę w różnych warunkach. Mebel został wykonany z trwałej mieszanki poliamidu i włókna szklanego. O komforcie użytkowania produktu świadczy obecność podłokietników, regulowanego siedziska oraz oparcia.

Przestrzeń do siedzenia w przypadku tego modelu to 440 x 400 mm. Użytkownik ma też możliwość swobodnego określenia wysokości siedziska w zakresie od 440 do 580 mm. Dodatkowym udogodnieniem jest mechanizm CPT, który gwarantuje możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia od siedziska. Model z atestem PZH sprawdzi się nie tylko przy pracy z chemikaliami, ale również w każdej innej produkcji.

KWCz-02

Gdy jest potrzeba pracy przy wyższym stanowisku, warto zdecydować się na zakup modelu KWCz-02. Krzesło do pracy stojącej w formie hockera wykonano z materiałów odpornych na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. W związku z tym znajduje szerokie zastosowanie w halach przemysłowych.

Produkt oferuje regulację wysokości siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego w zakresie od 600 do 740 mm. Podstawa średnicy krzesła wynosi 580 mm. Chowany podnóżek można umieścić na wysokości do 250 mm od podłoża. Tak jak w przypadku poprzedniego modelu, ten również posiada mechanizm CPT. Nowością jest tu możliwość użytkowania krzesła jako hoker lub standardowe siedzisko z kółkami. Wystarczy zamówić dodatkowe akcesoria do kompletu.

TN-01

W niektórych rodzajach zadań przydają się naprawdę małe siedziska. Właśnie do tego rodzaju czynności został stworzony model TN-01 - niewielki, a jednocześnie lekki i stabilny taboret laboratoryjny. Choć najczęściej znajduje się na wyposażeniu gabinetów lekarskich, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić go również do hali produkcyjnej.

Średnica taboretu wynosi 330 mm, dzięki czemu krzesło nie zajmuje wiele miejsca. Konstrukcja umożliwia swobodne przemieszczanie się pomiędzy blatami. Wytrzymałe kółeczka zapewniają proste manewrowanie, bez efektu rysowania podłogi czy konieczności podnoszenia taboretu. W zestawie z krzesłem można dokupić również dodatkowe zabezpieczenie w postaci antypoślizgowych stopek.

Taboret Laboratoryjny Niskie TN-01

Gdzie warto zamawiać krzesła produkcyjne?

Wygodne stanowisko pracy to podstawa, na którą zasługuje każdy pracownik. Jeśli planujesz zakup krzeseł i taboretów do swojej hali produkcyjnej, zwróć uwagę na ofertę firmy Profesmeb. Meble poliuretanowe tworzone w Polsce posiadają atest PZH i są w pełni bezpieczne dla zdrowia. W tworzenia ich konstrukcji firma nie stosuje ołowiu, chromu, rtęci czy ftalanów.

Krzesła poliuretanowe przygotowywane przez rodzimą markę wyróżniają się trwałością i dużą odpornością na uszkodzenia, w tym na kwasy, oleje i substancje dezynfekcyjne. To ważny parametr, a szczególnie w przypadku krzeseł obecnych w hali produkcyjnej.

Krzesła, które dobrze sprawdzą się na produkcji to te o stabilnej konstrukcji i odpowiednich parametrach użytkowych. Siedzisko z wytrzymałego tworzywa, system obrotowy czy możliwość regulacji to najważniejsze cechy dobrego modelu do hali produkcyjnej.

Poszukując idealnego modelu, weź pod uwagę nie tylko rodzaj wykonywanej czynności, ale także komfort swojego pracownika. Pamiętaj, że na wygodnym siedzisku praca jest zdecydowanie bardziej produktywna.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl