Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Jakie krzesła sprawdzą się w laboratorium?
Jakie krzesła sprawdzą się w laboratorium?

Praca w laboratorium wymaga od osób zatrudnionych ciągłego skupienia, pełnej koncentracji i uwagi na prowadzonych czynnościach. W związku z tym specjaliści pracujący tam muszą mieć dostęp do najlepszych mebli, aby skutecznie chronić swoje ciało przed zmęczeniem i urazami. W tym tekście wyjaśnimy jakie krzesło do laboratorium najlepiej wybrać oraz jaką rolę pełni.

Ergonomiczne krzesło to podstawa w różnego rodzaju laboratorium, niezależnie czy mówimy o użytkowaniu przez lekarzy specjalistów, pielęgniarki, analityków czy nawet pacjentów. Wpływa korzystnie na kręgosłup, pozwalając wykorzystać do maksimum czas spędzony w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych.

Praca w pozycji siedzącej i nie tylko - dobierz odpowiednie krzesło

Zacznijmy od tego, że praca w laboratorium to najczęściej działanie wykonywane na siedząco. Wyobraź więc sobie, że przez około 8 godzin musisz spędzić czas na niewygodnym, niedostosowanym do Twojej sylwetki krześle. Szybko nabawisz się bólu kręgosłupa, zaczniesz odczuwać dyskomfort, zmęczenie mięśni i ogólny wstręt do wykonywanej pracy. Tutaj konieczne jest więc ergonomiczne krzesło laboratoryjne. Co to jednak oznacza?

Ergonomiczne krzesło oznacza, że mebel jest wygodny, komfortowy, ale jednocześnie dba o dobro pracownika. Jest dostosowane do budowy ciała pracownika, dzięki czemu umożliwia zdrowe, stabilne i naturalne ułożenie kręgosłupa. To z kolei sprawia, że ryzyko schorzeń takich jak skrzywienie kręgosłupa, dyskopatia, zesztywnienie, zapalenie stawów czy po prostu przeciążenie jest dużo mniejsze, niż w przypadku używania niewygodnych, najtańszych foteli.

Krzesło Laboratoryjne Niskie KN-02

Kiedy ergonomiczne krzesło jest tak istotne? Szczególnie, gdy pracownik analizuje np. dostarczone mu próbki i musi cały czas, w dużym skupieniu działać przy określonym materiale. Tutaj sprawdzi się model taki jak krzesło produkcyjne wysokie z podnóżkiem KWSCr-02. Zapewnia ono wygodę w trakcie prowadzenia badań i stabilność ułożenia ciała.

Wygodne dla pacjenta powinno być także krzesło do pobrania krwi. Dlaczego? Po pierwsze, jest to zawsze czynność stresogenna i warto minimalizować dyskomfort u „nakłuwanej” osoby. Dobrze dobrane, wygodne i stabilne krzesło pozwala pacjentowi na odrobinę rozprężenia i ułatwia pobranie materiały do badania.

Krzesło produkcyjne wysokie z podnóżkiem KWCr-01

Na co zwrócić uwagę wybierając krzesło do laboratorium?

Jednak wygoda to nie wszystko. W laboratorium muszą znaleźć się takie elementy, które są odporne na intensywne użytkowanie, zagwarantują stabilność i wytrzymałość pod względem oddziaływania wielu różnych substancji. Co więcej, krzesła laboratoryjne powinny mieć atesty, certyfikaty i spełniać normy PZH, aby nadawać się do pracy przy medykamentach.

Atest PZH świadczy też, że meble nie są wykonane z materiałów łatwopalnych czy wchodzących w reakcje. Do ich produkcji nie użyto chromu, niklu, rtęci czy ftalanów. Posiadają wyjątkowo bezpieczną wyściółkę z pianek poliuretanowych i drewnianą konstrukcję.

Jakie krzesło do laboratorium spełnia powyższe wymagania? Przede wszystkim takie, które wykonane jest z materiałów kwasoodpornych czy nie uszkodzi się w trakcie zetknięcia z innymi, niebezpiecznymi sytuacjami. Musi być też stabilne, aby pracownik z analizowaną próbką nie przewrócił się w najmniej spodziewanym momencie. Przykładem tego rodzaju krzeseł jest hoker laboratoryjny niski HN-02 oraz bardzo wytrzymałe krzesło laboratoryjne niskie KNSCr-01 ESD.

Hoker Laboratoryjny HND-02

Jakiego rodzaju krzesła do laboratorium powinieneś wybrać?

Ergonomiczne, wygodne, wytrzymałe – to odpowiedź na pytanie, jakie krzesło do laboratorium będzie nadawać się najbardziej. Wśród odpowiedniego rodzaju elementów znajdziesz między innymi niskie hokery czy wyższe krzesła z oparciem. Każde z nich przeznaczone jest do wykonywania różnych typów obowiązków, dostosowanych do potrzeb osób pracujących w laboratorium.

Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na rozmiar danego fotela. Ergonomiczne krzesło nie ma jednolitych wymiarów. Do mniejszych laboratoriów lepiej zamówić mniejsze meble, np. z ograniczonym rozstawem obrotowych nóżek. W przypadku medycznych punktów, pamiętaj, że krzesło do pobrania krwi powinno być za to większe i zapewniać pacjentowi najwyższą jakość siedzenia i relaks.

Jeżeli wybierzesz solidne, trwałe, wygodne i odporne na działanie zewnętrznych substancji meble, to powinny służyć w laboratorium przez wiele lat. Miej więc na uwadze fakt, że zakup krzeseł do laboratorium jest długofalową inwestycją w pracowników oraz użytkowników danego punktu.

Polecane produkty:

Hoker Typu Siodło Niski SN-02
Krzesło Laboratoryjne Niskie z Podłokietnikami KNP-01

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl